Escape room a dom strachów

Escape games to rodzaj rozrywki, która cieszy się dużą popularnością na całym świecie, zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Możliwość integracji, spędzenia czasu w niebanalny sposób, z rodziną, klasą, znajomymi czy współpracownikami, i przeżycia niesamowitych emocji to klucz do sukcesu gier real escape room. Okazuje się jednak, że wiele osób myli popularne pokoje zagadek z tzw. hounted house i szuka w Internecie naszych esacpe rooms, wpisując w wyszukiwarkę „dom strachu Zakopane”. Wyjaśniamy więc, czym escape games  różnią się od haunted houses i jaki rodzaj rozrywki można znaleźć wyszukując hasło „dom strachów Zakopane”.

Real escape games, czyli rozwiąż łamigłówkę i wydostań się z pokoju

W real escape games może brać udział określona liczba graczy – od 2 do 5 osób. W odróżnieniu od domu strachu, to rodzaj gry logicznej. Grupa zamykana jest w specjalnym pokoju (escape roomie), a jej zadaniem jest wydostać się z pomieszczenia w określonym czasie.  Aby znaleźć klucz do wyjścia uczestnicy muszą ze sobą współpracować – rozwiązują przy tym zadania i wykorzystują różne, czasem nieoczywiste wskazówki, znajdujące się w pomieszczeniu. Tego typu gry mają różne poziomy trudności i różne scenariusze. Możemy wybrać escape room, który osadzony jest w realiach horroru, filmu kryminalnego lub bajki, możemy znaleźć np. się na bezludnej wyspie czy w dżungli albo rozwiązywać zagadkę detektywistyczną.

Haunted house – rozrywka dla osób o mocnych nerwach

Dom strachów czy to po prostu odświeżona wersja rozrywki, która kiedyś dostępna była głównie w lunaparkach. Wchodzący do domu strachu uczestnicy nie mają wpływu na przebieg gry, tak jak ma to miejsce w przypadku real escape games. Po prostu przenoszą się do nawiedzonego domu lub innej przestrzeni, np. opuszczonego szpitala, a ich zadaniem jest przejść przez specjalnie przygotowaną trasę, pełną upiornych niespodzianek. Fabuła może być również oparta np. na horrorze lub filmie grozy. Jak widać, domy strachu, oprócz dobrze przygotowanej scenografii, nie mają wiele wspólnego z grami escape room. Zatem jeśli chcesz przeżyć niesamowitą przygodę ze swoimi znajomymi, nie wpisuj w wyszukiwarkę „dom strachów Zakopane” – zapraszamy do Esc House!